4DF financial management

O nas

Historia działalności:

 • 4DF Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i Wspólnicy Spółka komandytowa prowadzi działalność w ramach grupy finansowej 4DF, która od 2008 r. działa na rynku finansowym. Posiada status Autoryzowanego Doradcy na rynku NewConnect oraz Catalyst przyznany przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.
 • Doradzamy przede wszystkim w pozyskiwaniu kapitału w drodze emisji akcji lub obligacji, transakcjach fuzji i przejęć (M&A), przekształceniach własnościowych oraz wypełnianiu obowiązków informacyjnych przez spółki publiczne. Świadczymy także inne usługi w zakresie konsultingu i finansów korporacyjnych.
 • Nasz zespół posiada dogłębną wiedzę z zakresu finansów, bankowości, rynku kapitałowego (Certyfikaty Doradcy w Alternatywnym Systemie Obrotu), księgowości, podatków oraz procesów restrukturyzacyjnych dzięki doświadczeniu zdobytemu w znanych instytucjach finansowych, doradczych czy spółkach giełdowych takich jak m.in. Deutsche Bank, IPOPEMA Securities, Deloitte, Arthur Andersen, A.T. Kearney, Unipetrol, PKN Orlen.
 • W 2008 r. 4DF jako główny doradca w ramach oferty pierwotnej (IPO) pozyskał dla Pharmena S.A. 13,6 mln PLN. Pod względem wysokości pozyskanego kapitału była to jeden z największych ofert akcji na rynku NewConnect. W sierpniu 2008 Spółka zadebiutowała na NewConnect.
 • W roku 2009 jako doradca finansowy przeprowadziliśmy transakcję pozyskania inwestora branżowego dla spółki zależnej grupy kapitałowej PGF S.A. (notowana na GPW) – wartość transakcji 58 mln PLN.
 • W 2011 r. sfinalizowaliśmy transakcję przejęcia pakietu kontrolnego w FPT Prima S.A. przez inwestora branżowego – wartość transakcji kilkanaście mln PLN.
 • W 2012 r. m.in. doradzaliśmy przy ofercie pierwotnej spółki Fundusz Hipoteczny Dom S.A., w wyniku której spółka pozyskała kapitał w wysokości 7,5 mln PLN a także przy ofercie wtórnej Pharmena S.A. (pozyskano kapitał w wys. 5,1 mln PLN).
 • W 2013 r. doradzaliśmy przy publicznej ofercie wtórnej Pharmena S.A. (pozyskano kapitał w wys. 13,2 mln PLN) (w tym w postępowaniu przed KNF o zatwierdzenie prospektu emisyjnego), przy planowanym przejęciu przez Monnari S.A. Grupy Kapitałowej KAN. Sp. z o.o. (due diligence i prognozy finansowe), oraz przy ofercie wtórnej Vedia S.A. (pozyskano kapitał w wys. 2,85 mln PLN), Fundusz Hipoteczny Dom S.A. (pozyskano kapitał w wys. 6,0 mln PLN).
 • W 2014 r. doradzaliśmy przy ofercie wtórnej Mediacap S.A. (wartość transakcji 8,6 mln PLN) oraz wprowadziliśmy do obrotu w ASO akcje spółek Vedia S.A. i Hipoteczny Dom S.A. do obrotu w ASO wyemitowane w drodze ofert wtórnych.
 • W 2015 r. wprowadziliśmy do obrotu w ASO na Catalyst obligacje serii B spółki Hipoteczny Dom S.A. S.K.A. (FHS1217), doradzaliśmy w procesie sprzedaży znaku słowno-towarowego oraz oszacowaliśmy wartość kilku spółek na potrzeby transakcji zbycia/aportu tych podmiotów.
 • W 2016 r. doradzaliśmy przy emisjach obligacji, wprowadzeniu akcji serii D i E spółki Fundusz Hipoteczny Dom S.A. (oferta wtórna – pozyskano ponad 6,0 mln PLN), szacowaniu wartości ponad 90 podmiotów w ramach dużej grupy kapitałowej notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych (rynek regulowany).
 • W 2017 r. doradzaliśmy przy wprowadzeniu akcji serii F spółki Fundusz Hipoteczny Dom S.A. (oferta wtórna – pozyskano ponad 9,24 mln PLN).
 • W 2018 r. i w I poł. 2019 r. jako doradztwa finansowy braliśmy udział w procesie przejścia spółki Pharmena S.A. z rynku NewConnect na rynek regulowany GPW oraz oferty publicznej, w ramach której pozyskano 13,1 mln PLN. Doradzaliśmy także przy pozyskiwaniu pożyczek z programu Jeremie2.
 • Obecnie uczestniczymy w kilku projektach w zakresie pozyskania kapitału (emisje akcji i obligacji).

 

Nasze doświadczenie:

Arkadiusz Kotlicki
Arkadiusz Kotlicki posiada ponad 25-letnie doświadczenie w procesach restrukturyzacyjnych, optymalizacji kosztów, procesów produkcji i łańcucha dostaw w przemyśle, które zdobył w wiodących międzynarodowych firmach doradczych Deloitte, Arthur Andersen, A.T. Kearney, biorąc udział w wielu projektach z tego zakresu. Następnie w latach 2005-2009 jako członek najpierw Rady Nadzorczej a potem Zarządu Unipetrol (Czechy) odpowiadał za restrukturyzację i konsolidację kilkudziesięciu spółek grupy kapitałowej Unipetrol po jej przejęciu przez PKN Orlen. Arkadiusz jest absolwentem Politechniki Łódzkiej, Wydział Elektryczny.

Jakub Chabin – Prezes Zarządu komplementariusza (4DF Sp. z o.o.)
Jakub Chabin posiada ponad 16-letnie doświadczenie jako prawnik, w tym w zakresie pozyskiwania kapitału na GPW w Warszawie, obsłudze emitentów w zakresie obowiązków informacyjnych. Posiada Certyfikat Doradcy w Alternatywnym Systemie Obrotu (rynek NewConnect) nr 55/2011. Specjalizuje się w prawie papierów wartościowych i podatkowym. Jakub jest absolwentem prawa na UAM w Poznaniu, ukończył także studia podyplomowe z zakresu prawa podatkowego (Uniwersytet Łódzki). Jest radcą prawnym i doradcą podatkowym. Członek Rady Nadzorczej FPT Prima S.A.

Jakub Szynklewski
Jakub Szynklewski posiada ponad 10-letnie doświadczenie w bankowości inwestycyjnej, w szczególności w pozyskiwaniu kapitału na GPW w Warszawie; w następujących transakcjach: IPO (Wielton i Pamapol), emisje publiczne (PKM Duda, Hutmen, NFI Octava), transakcje M&A (przejęcie Stołu Polskiego – spółki dystrybucyjnej należącej do PKM Duda), wezwania publiczne (Bauma, buy-back akcji NIF Octava i wycofanie z obrotu akcji Warbud, DB PBC i Carlsberg Okocim). Posiada Certyfikat Doradcy w Alternatywnym Systemie Obrotu (rynek NewConnect) nr 116/2011. Przed dołączeniem do 4DF Jakub był zatrudniony w Departamencie Rynków Kapitałowych w DB Securities (Deutsche Bank) oraz w Departamencie Rynków Kapitałowych w IPOPEMA Securities. Jakub jest absolwentem SGH w Warszawie.

 

 

Znajomość rynku kapitałowego

Jesteśmy po to by Państwu pomóc przebrnąć przez zawiłości rynku kapitałowego, kruczki umów z bankami, zawiłości umów z firmami leasingowymi, czy factoringowymi. Jeżeli rozwój Państwa firmy wymaga sprzedaży części działalności, połączenia z innym podmiotem, przejęcia konkurenta lub pozyskania kapitału jesteśmy po to, by Państwu doradzić jak ten cel biznesowy efektywnie osiągnąć.

Wiedza przede wszystkim

Nasz zespół łączy w sobie szeroką wiedzę z zakresu finansów, bankowości, rynku kapitałowego, rachunkowości i podatków. Nasza wiedza jest do Państwa dyspozycji.

4DF Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i Wspólnicy Spółka komandytowa w Łodzi

ul. Targowa 35
Łódź 90-043
Tel. +48 42 6328 029
Fax +48 42 6328 001
office@4df.eu

Go to top

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „Rozumiem”. ROZUMIEM